Kreiviai – tai kaimas tarp Akmenos upės ir Ringių miško, pasiekiami Pūtvės–Pagramančio keliu. Prieškariu Kreivių laukai iki paskutinės ežios buvo pasidalyti tarp 28 sodybų, kuriuose 1923 m. gyveno 127 sodiečiai. Nuo 1922 m. kaime veikė sava mokyklėlė. Vėliau gyvenimo nuošalėje likę Kreiviai tuštėjo, sunyko ir prie upės stūksojęs galingas vandens malūnas, užsidarė mokyklėlė.
Kreivių kaimo istoriją pildo išlikęs legendomis apipintas piliakalnis, apdainuota upė Akmena, dveji kapukai, laisvės kovotojų paminklas, pakelėje rymantys kryžiai ir koplytėlės.
Prieš karą, nepriklausomoje Lietuvoje, buvo paprotys, kai kur išsilaikęs iki XX a. septinto dešimtmečio vidurio, gegužės ir birželio mėnesių vakarais rinktis į senus kaimo kapelius, prie koplyčių ar kryžių bendrai maldai. Šią kaimo gyventojų tradiciją tuometinė valdžia ėmė drausti. Žmonių nebelankomi kapeliai buvo apleisti, ėmė nykti medinės tvorelės, koplyčios, kryžiai.
Kviečiame rugsėjo 7 d. 12 val. į atnaujintus Kreivių senuosius kapelius tęsti kaimo istoriją, bus iš naujo šventinama koplyčia, iš kurios 1976 m. dingo nežinomo medžio drožėjo sukurtos šventųjų skulptūros.
Europos paveldo dienų nacionalinis koordinatorius
Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Susisiekime el.p. [email protected]