Ekskursija Kauno tvirtovės IV forte

1915 metų rugpjūčio mėnesį Kauno apylinkėse užvirė didžiausias mūšis Kauno istorijoje. Kaizerio armija pradėjo carinės Kauno tvirtovės šturmą. Rašoma, jog Kauno tvirtovės šturmo metu buvo paleista 800 000 įvairaus kalibro sviedinių. Vos per vienuolika dienų!
Net ir po I Pasaulinio karo tvirtovė išliko aktuali karinei paskirčiai. Nors atkūrus Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę tvirtovės aktualumas sumenko – šiandiena tvirtovė aktuali kaip atgimstantis kultūros paveldas, vietos bendruomenių, meno iniciatyvų ir turizmo objektas.
Ekskursijos Kauno tvirtovės IV forte metu aplankysite įvairius statinius: kareivines, amunicijos sandėlius, puskaponierius – į kuriuos patekti galima tik ilgais požeminiais tuneliais vadinamais poternomis.
Su gidu paklaidžiosite poternose, susipažinsite su tamsiausiais ir patraukliausiais forto kampeliais. O kur dar skliautinė kontreskarpinė siena, kurią daugelis įvardija kaip mažąją kinų sieną!
Visa tai ir dar daugiau pamatysite ir sužinosite tik atvykę į ekskursiją!

Lokacija žemėlapyje: https://goo.gl/maps/recgjzrDyiAYtveY9
Trukmė – 1,5 val.
Daugiau informacijos telefonu: +370 37 309350

Rekomenduojame:
– Pasirūpinti patogia apranga ir avalyne (atkreipkite dėmesį – po lietaus objektų teritorijose gali būti šlapia. Prašome pasirūpinti tinkama avalyne.)
– Turėkite šviesos šaltinį – žibintuvėlį.
– Naudokite repelentus nuo erkių.

Ekskursija yra Europos paveldo dienų renginio dalis.
Europos paveldo dienų renginius Kauno tvirtovės parke dalinai finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

RENGINYS NEMOKAMAS

*Ekskursijos metu gali būti filmuojama ir fotografuojama. Ateidami į ekskursiją sutinkate, jog jūsų atvaizdas gali būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, sutinkate, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose šaltiniuose (žiniasklaidos priemonėse, socialiniuose tinkluose ir spaudoje).

Renginio data:

2023-09-09 18:00

Renginio vieta:

Kauno tvirtovės IV fortas, Plytinės gatvė, Kaunas, Kauno m. sav., Lietuva

Aktualizuojamas(i) kultūros paveldo objektas(i):

Kauno tvirtovės IV fortas

Informacija dėl registracijos:

Būtina užpildyti registracijos formą: https://forms.gle/jPshbwewTPe2Endz8

Kontaktinė informacija (telefonas, el. pašto adresas):

[email protected], tel. +37037309350

Organizatorius, bendraorganizatoriai:

VšĮ Kauno tvirtovės parkas

Nuoroda į renginio svetainę, Facebook įvykį ar kita:

https://fb.me/e/5VR3Vvt1s

Kiti renginiai